Ozon Terapi

Ozon gazı kullanılarak yapılan bir tedavi yöntemidir. Ozon gazi üç adet oksijen atomundan oluşan şeffaf, renksiz bir gazdır.

Ozon terapinin etkileri; ozon, kuvvetli bir antimikrobiyal ajandır. Dünyada varolan tüm bakteri, mantar ve virüsler üzerinde etkilidir. İmmünmodülatör etkisiyle bağışıklık sisteminin dengeli çalışmasına yardımcı olur. Metabolizmayı hızlandırır, kan dolaşımını arttırır ve dokulara giden oksijen miktarı arttırır.

Ozonun Faydalı Olduğu Hastalıklar

 • Dolaşım bozukluklarının tedavisi (diyabet, sigara kullanımı, hiperkolesterolemi ve benzeri)
 • Virüslerin sebep olduğu hastalıkların tedavisi (grip, hepatit, uçuklar, zona)
 • Zor iyileşen enfekte yaralar (bacaklarda açık yaralar, yanıklar, yatak yaraları, diabetik ayak)
 • Ülseratif kolit, crohn ve romatizma gibi enflamatuar hastalıklar
 • Kanser tedavisinde bağışıklık sistemini güçlendirici destek tedavisi
 • Kronik yorgunluk sendromu
 • Fibromiyalji – Akne, sedef, dirençli mantar gibi cilt hastalıkları
 • Kozmetik olarak yaşlanmaya karşı (anti-aging) koruyucu amaçlı
 • Migren, demans, multiple skleroz gibi nörolojik hastalıklarda
 • Alerji

Ozon Tedavi Yöntemleri

 1. Major ozon tedavisi, en yaygın kullanılan metottur. Bu metotla kişiden 50-200 cc kan alınarak ozonlanarak tekrar hastaya geri verilir, ozon dozu hastaya, hastalığına ve bağışıklık durumuna göre ayarlanır. Genelde haftada 2 kez ve 10 seans olarak uygulanır ve hastanın kliniğine göre seans araları ayarlanır.
 2. Minör ozon terapi yönteminde, kişiden alınan kan ozonla karıştırılarak kişiye kas içine enjekte edilir.
 3. Eklem ve kas içine ozon gazı verilmesi, kas iskelet sistemi rahatsızlıklarında belirli dozda ozon gazı, kişinin eklemlerine ve kaslarda ağrılı bölgeye enjekte edilir.
 4. Torbalama yöntemi, iyileşmeyen yaralarda, diyabetik ayaklarda, cilt lezyonlarında, enfeksiyonlarda, dolaşım bozukluklarında, nöropatik ağrılar ve huzursuz bacak sendromunda kullanılır.
 5. Rektal yolla verilebilir bunu da ankilozan spondilit, ülseratif kolit, crohn hastalığı ve irritabl barsak sendromu olanlarda kullanıyoruz, ayrıca bağışıklık sisteminin büyük kısmı bağırsaklarda olduğu ve bağırsaklar ikinci beynimiz olduğu için bağışıklığı destekliyoruz.

Bundan başka nasal insufflasyon, intravaginal ve mesane içine de doğal dezenfektan etkisinden yararlanmak için kullanıyoruz.
MEDİKAL OZON TEDAVİSİ, hem uygulanması kolay, ucuz, bağışıklık arttırıcı, doğal dezenfektan, antioksidan, anti-aging, dolaşımı hızlandıran, dokulara bol O2 yollayan ve dokularda canlılığı arttıran etkili bir tedavi yöntemidir, kronik hastalıklarda modern tıbbı destekler ve tüm dünyada ve Türkiye’de hızla yaygınlaşmaktadır.

Ozon ile Kendinizi İyi Hissedin, Zinde ve Sağlıklı Kalın…